piątek, 6 lutego 2015

Biblioteczka Karoliny


Dzisiaj przychodzę z książką, którą przeczytałam w ferie. A jest to Wiśniowy Dworek pani Katarzyny Michalak z serii Owocowej . Na początku podeszłam do niej z dystansem, bo żal mi było żegnać się z bohaterami Poziomki, ale później zmieniłam zdanie.  Historia bardzo mnie wciągnęła. Opowiada ona o dwóch dziewczynach Danusi spokojnej, ułożonej wiejskiej nauczycielce, która nie wyobraża sobie życia w mieście i Dance zwariowanej, buntowniczce pani bismeswomen, która zarządza wielką korporacją i ona nie wyobraża sobie życia w mieście. Co łączy je obie? I kim jest ten co chce je połączyć? 

Od autorki:

W Wiśniowym Dworku, gdzieś pod litewską granicą mieszka Danusia. Jest nauczycielką w wiejskiej szkole i nie wyobraża sobie życia w wielkim mieście, pełnym spieszących się ludzi.

Na warszawskim Mokotowie, niedaleko parku Morskie Oko, mieszka Danka. Jest przebojową biznesmenką w międzynarodowej korporacji i nie wyobraża sobie życia na wsi, gdzie życie toczy się powoli, a jego rytm wyznacza przyroda. Te dwie kobiety pozornie dzieli wszystko, ale łączy jedna tajemnica.

I jeszcze ktoś. Mężczyzna, który przybył z przeszłości, by odebrać to, co do niego należy...

Naprawdę wciąga ta zagadka kim jest ten mężczyzna o co chodzi? Czytałam z zapartym tchem. Nie chce zdradzać wam za dużo, więc powiem tylko, że tą książkę zdecydowanie oceniam 10/10. Dobra obyczajówka krótko i na temat ;) Żegnam się z wami i Do następnego ;)

7 komentarzy:

 1. Dawno nie czytałam żadnej książki tego typu, nie wiedzieć czemu zamknęłam się tylko pośród fantastyki :P Muszę koniecznie przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszam na nowy, krótki post ♥ Pozdrawiam!
  bitherphobia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że zapowiada się ciekawię, możliwe iż się skuszę :))

  http://kikablog2000.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio przekonuje się do obyczajówek. Książki raczej nie kupie , ale jak będzie dostępna w bibliotece to wypożycze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Opis bardzo mnie zaintrygował :) W najbliższym czasie postaram się przeczytać tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa recenzja : ) . Czekam na kolejny post . Pozdrawiam !

  Bardzo proszę o pomoc : http://lublins.blogspot.com/2015/02/przeglad-ciuszkow-firmy-httpwwwromwecom.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo chciałabym przeczytać tą książkę. :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń

♥ Dziękuje za wszystkie komentarze są dla mnie wielką motywacją :) ♥
♥ Nie bawię się w obserwacje za obserwacje jeśli spodoba ci się mój blog to zaobserwuj :) ♥
♥ Możesz zostawić linka do swojego bloga ♥